Apartmány

Penzión je umístěn přímo na břehu moře a vede k němu úzká asfaltová komunikace, stání pro auta je mimo cestu pod olivovníky, které tuto cestu před penziónem lemují. Vstup do moře je před penziónem možný z kamenů a betonových plat, nebo nerezovém žebříku, vzdálenost mezi mořem a penziónem bez problému přeběhnete v plavkách, odvážní i bez – to bych ovšem nedoporučoval, lidí na ostrově jsou trošku konzervativnější. Další možnost koupání, vhodná například pro malé děti je 50 metrů vlevo od penziónu, klasická drobnooblázková pláž se sprchou, jinak se můžete ospršit venku u penziónu, kupodivu bez ježourů. Pokud máte chuť, můžete vyrazit na další pláže, ať již pěšky, na kole nebo autem, možností je mnoho a informace Vám dáme na penziónu. Nabídneme Vám kouzelná místa, kde budete skoro sami, jenom s mořem a jeho tyrkysovou barvou, smaragdovými piniemi a bílými skalami, tedy pokud nepojedete na Bol, nebo nedej bože na pevninu, tam Vás čeká klasika, tedy hlava na hlavě, ale nic proti tomu, jako změna a zkušenost se i to dá přežít a Bol a jeho Zlatni rat určitě musíte vidět.

Vlastní penzión

Po zaparkování auta stojíte před penziónem ve vzdálenosti kolem 10-20 metrů, takže přenošení věcí není žádnej problém, ale prosím nevozte sebou náhradní domácnost, stejně budete chodit v jednom nebo dvou oblečeních, teplo je pořád a kdyby ne, skočíte si pod peřinu. Pokud něco zapomenete, dá se všechno koupit, včetně jídla, který je však kapku dražší, sortiment je úplně stejnej jako u nás, takže buďte v klidu.

Stavba je klasická zděna konstrukce, obložená mramorem a je bohužel, a za to se omlouvám, bariérová, i když myslím, že číslu 2 do bezbariéry mnoho nechybí, s trochou snahy by se i tam dalo, ale úplně ji dotáhneme snad za rok, dám vědět. Součástí penziónu je garáž, kam můžete složit těžší věci, tedy člun, nebo kola, ale zase apeluji na rozum, vlastní ať si berou jenom opravdoví bikeři, ten kdo vyjede jednou, ať si radši půjčí naše za stopade na den a ušetří to na benzínu ve spotřebě po cestě. Na dvoře stojí velkej mramorovém krb, kterej je k dispozici na grilování, uhlí a dřevo u nás můžete koupit, pokud si ho přivezete, žádnej problém, je to zdarma, jenom si po sobě uklidíte. Pokud budete chtít zajistit grilování od nás, je zase možný všechno. Lidičky od nás Vám všechno vysvětlej, jenom se ozvěte s předstihem. Orientační cena za grilovanou večeři, ryba nebo kuře, chleba, salát kolem 60 kuna, pro větší party umíme i prase nebo jehně, tam je ale zapotřebí víc plánovat a taky cena jde nahoru, ale svinjetina, nebo janjetina přímo na břehu moře, to je něco.

Vlastní apartmány

Apartmány jsou číslovány 1 až 5, jednička je po mramorových schodech ve zvýšeném přízemí, přímo proti schodům, dvojka doprava, má svůj další samostatný vchod z boku penziónu. Trojka,čtyřka a pětka po schodech nahoru, 3 a 4 společný vstup do chodbičky a pak každý sám, 5 je na konci cesty. Jste doma.

Apartmán č.1

a1_a.jpg a1_b.jpg a1_c.jpg a1_d.jpg a1_e.jpg

Apartmán číslo jedna – zvýšené přízemí, vhodný pro velkou rodinu, nebo dvě přátelsky naladěné rodiny s velikánskou mramorovou terasou a kouzelným výhledem přímo na moře. Vstup do apartmánu přes velkou obytnou kuchyni s televizí a českými programy. Odtud na chodbu ze které vychází dva klimatizované pokoje, jeden pro 4 druhý pro 2-3 osoby. Francouzská okna na terasu a můžete si hned užívat sluníčka.Obytná kompletně vybavená a klimatizovaná kuchyně s velkým jídelním stolem, ledničkou, sporákem atd., stejně se ale většina všeho odbývá venku na terase, kterou můžete zakrýt velkou markýzou. Koupelna s bidetem, toaletou a pračkou. Toť vše,další je už na Vás. Optimální počet osob 4-6, maximální 7-8.

Apartmán č.2

a2_a.jpg a2_b.jpg a2_c.jpg a2_d.jpg a2_e.jpg a2_f.jpg a2_g.jpg a2_h.jpg

Apartmán číslo dvě – zvýšené přízemí s dvěma alternativními vstupy. Jeden z hlavní chodby,druhý z terasy přímo do prostor ložnic. Kouzelná je mramorová terasa, pod ní se řešej i ty nejsložitější problémy úplně, ale úplně samy, taky večery se skleničkou a pohledem na záliv, to je prostě pohádka. Vstup do chodbičky, odtud doleva do obytné kuchyně s velkým stolem, televizí a možností přespání jedné osoby.Z chodby do velké koupelny s toaletou,bidetem a vanou.Dále po chodbě doprava a jste u dvou klimatizovaných ložnic, v jedné s manželskou postelí, druhá s patrovou palandou a dětskou postýlkou nebo možností přístýlky. Optimální počet osob 4, maximální 6.

Apartmán č.3 a 4

a4_a.jpg a4_b.jpg a4_c.jpg a4_d.jpg a4_e.jpg

Apartmán číslo tři a čtyři – po schodech do patra na novou krytou terasu a doprava, jsou skoro stejný. Apartmány číslo 3 a 4 jsou klimatizované. Malá společná chodbička a trojka doprava, jedna místnost s dvěma lůžky, krásným balkónem a pohodou, kuchyňkou, jídelním stolem, ledničkou, TV s českými programy. Není to na velký kuchtění, ale snad jste přijeli k moři, čarovat v kuchyni můžete doma, ale zvládnout se tu dá všecko, koupelna s toaletou. Apartmán 4 ze společné chodbičky doleva. Jedna místnost s rozkládací pohovkou, patrovou palandou, kuchyňkou, jídelním stolem, ledničkou, TV s českými programy.

Pozor čtyřka je bez balkónu, ale stejně jste pořád venku. A 5 metrů před apartmánem je velká terasa, kde můžete posedět a stolovat do libosti s exkluzivním výhledem na moře a masív Biokova. Nad hlavou máte webkameru,takže pohled, který znáte z kamery na vlastní oči. Do apartmánu se jdete stejně jenom převléct, ospršit a hned zase ven za sluncem, nebo sportem, nebo do konoby, teda hospody.

Apartmán č.5

a5_100.jpg a5_101.jpg a5_103.jpg a5_104.jpg a5_106.jpg

A máme tu poslední pětku,tady spím většinou já, nevím proč, ale je to tak, asi to budu muset změnit, možná zkusím jedničku, nebo dvojku, dám vědet. V patře z terasy vejdete do velký místnosti, která je obývací jídelnou, kuchyní a spaním pro 2-3 na zvýšeném podiu, vstupem na venkovní terasu, naprosto úžasným pohledem na moře, Sumartin a vzadu bílým masívem Biokova, který šplhá z modrýho moře až k sedmnácti stovkám metrů vysokého Svetýho Jura. To se prostě musí vidět, sjezdil jsem fakticky celej svět, ale tohle je absolutní nirvána, asi proto tady spím, asi určitě, to bude ono. Z velký místnosti, která je centrem se vším, včetně TV s českými programy a klimatizací doprava do velký ložnice pro 4 v nouzi pro 5 lidí, nebo do koupelny s toaletou. Kuchyně je zase kompletně vybavená, v apartmánu je pračka, takže i čuník se tu dá kompletně do pořádku.

Všechny apartmány jsou pokryty wifi sítí s dostatečnou intenzitou signálu a slušnou rychlostí přípojení.

Prosím Vás všechny o rozumné využívání klimatizace, neklimatizujte bezdůvodně během dne, nikdy při otevřených dveřích a oknech. Klimatizujte pokud jste v apartmánu, Vy nebo děti jdete spát a místnosti neklimatizujte nikdy na méně než 23 stupňů, vystavujete se riziku prochlazení a místo ráchání v moři budete polykat antibiotika. Při optimálním způsobu klimatizování stačí pohodlně 2-3 hodiny denního provozu a máte v apartmánu trvale 23-25 stupňů.

V případě opakovaného porušování pravidel provozu klimatizace bude Vaše zařízení vypnuto a zprovozněno po dohodě o dodatečné úhradě za provoz klimatizace.

Voda i elektřina jsou na Brači lehce nedostatkovým zbožím, buďte prosím rozumní a snažte se zbytečně nezatěžovat tento malý ráj svojí přehnanou rozmařilostí.

© 2019 Penzion Don Felder, EWE s.r.o. Ústí nad Orlicí - Webmaster

Goparking

Facebook - staňte se fanoušky