Všeobecné podmínky ubytování

provozovaném společností Dlouhý d.o.o.
Puntinac b.b.
Selca-Sumartin

Vážení přátelé,
rozhodli jste se strávit svou dovolenou, služební, či školící pobyt, svatební, či jinou cestu v našem penziónu, buďte prosím slušní, řiďte se běžnými pravidly slušného chování a budete spokojeni. Jako jediní vlastníci objektu Vám garantujeme krásné prostředí, čistou vodu, dokonalou hygienu, slunce a klid. Pokud očekáváte 130 dB, tisíce českých kolegů a výběr diskoték s programem do rána, jeďte raději jinam, řečeno jasně stručně a předem.

Penzión se nachází na nejjižnějším výběžku ostrova Brač v části zvané Puntinac-Ružmarin Sumartin což je mimochodem rozmarýn, který všude kvete, je umístěn v první linii přímo u moře, koupání u penzionu je z kamenných plat, či betonového mola po žebříku, v místě nejsou ježouři, 50 metrů vzdálená klasická drobnooblázková pláž. V místě je naprosto křišťálová voda s viditelností 30 m v plné sezóně, výhled na záliv se Sumartinem, Makarskou a masivem Biokova s nejvyšší horou Sv. Jure nezapomenete do smrti, za to Vám ručíme. 50 metrů vlevo od penzionu je malé bistro se standartní nabídkou občerstvení.

Penzión je nový, s českým majitelem a 5 apartmány / číslováno 1.-5./, velikost jednotlivých apartmánů viz. tabulka, po telefonické domluvě je možné zvážit možnost ubytování dalších osob. Každý apartmán má vlastní vchod, sociální zařízení, vybavenou kuchyňku s lednicí, klimatizací, balkón nebo terasu s vyjímkou č.4. Za úhradu je možné používat společné vybavení penziónu /kola, krb s grilem/. Pomůžeme zařídit pronájem tenisových kurtů, které se nachází v blízkosti Sumartinu. Rádi vám doporučíme využití potápěčských služeb s místními potápěčskými centry.

Cesta a doprava:

Trasa vede z České republiky přes Graz, Šentilj, Maribor, Zagreb po dálnici do Splitu. Ve Splitu jedete do centra, směr Trajekt, či Ferry a ve vrátnici se ptáte na Supetar na Brač, zaparkujete a jdete koupit lístky na trajekt, cena mírně stoupá a pohybuje se kolem 130 kuna za auto a 33 kuna za osobu, v létě jezdí od rána do večera téměř každou hodinu, mimo sezónu každé dvě. Po hodině plavby dorazíte do Supetaru a jedete na jih do Sumartinu, sjíždíte k moři a ve chvíli, kdy jej máte 10 m před sebou odbočíte doprava na Puntinac, projedete kolem benzínové pumpy, přístavu a stále jedete podél vody, po mírném stoupání na křižovatce vlevo stále podél vody po cca 200 metrech stojíte před penziónem Don Felder a jste na místě. Parkuje se vlevo od cesty, vystupte z vozu a pojďte dál.

Úhrada:

Dle všeobecných podmínek CK Don Felder.

Minimální obsazení

V ceníku znamená počet osob za které je nutno zaplatit a to i tehdy, pokud bude apartmán obsazen menším počtem osob než je minimální obsazení. Např. dvě osoby ubytované v apartmánu č. 5 - který má min. obsazení 4 osoby - zaplatí cenu za 4 osoby!

Podnebí a počasí:

Jedná se o nejslunečnější oblast Jadranu, chráněnou před nepříznivými větry s teplotou vzduchu v sezóně mezi 25-35 stupni, minimálními srážkami, teplotou vody mezi 23-27 stupni, ale v lednu je teplota mezi 5-20 stupni, teplota moře neklesá pod 16-17 stupňů, v lednu a únoru je ostrov v plném květu, smaragdově zelený, je však třeba počítat někdy se srážkami, nikdy zde nemrzne a sníh znají Bračané spíše z vyprávění. Oblast Puntinacu je souvisle porostlá borovicemi a olivovníky, vzduch je prosycen silicemi a vůní bylin, jódu je přehršel a astmatik přestává potřebovat medikaci do 3 dnů.

Nákupní možnosti:

V místě je možné koupit naprosto vše, ceny jsou standartní, t.j. lehce nad českým průměrem, kvalita je vyšší než česká, v místě je pošta, směnárna, pečivo je denně čerstvé. Za větším nákupem musíte do " civilizace" od které si doufám u nás chcete odpočinout. Nejbližší restaurace je 100 m, za větší nabídkou musíte přímo do Sumartinu.

Výlety a sport:

první možností, která se nabízí je Bol a jeho Zlatni rat, pláž známá ze všech pohlednic a turistická atrakce číslo jedna, v sezóně se mu radím Vám dobře vyhněte, ale vidět se asi musí.

Vidova Gora jevyšší kopec na Brači s restaurací je dobrý tip na kolo, přes Hvarský kanál vidíte na Hvar, cestou minete bračské letiště, které Vás může přivítat coby jednoho z 37 000 turistů, kteří na Brač doletí érem, nejbližší startuje v Linci.

Milna je historické městečko a krásný přístav na severozápadě Brače, dobré vychodisko k nejlepším potápěčským atrakcím, prima hospůdky a procházka po maríně.

Supetar je správním centrem ostrova Brač, místo kde je Dům zdraví, policie a velký kapitanát, místo kde přistanete trajektem ze Splitu, opět krásné hospůdky i možnost rychle zhotovené fotografie.

Makarská umístěná v podhůří Biokova je dostupná trajektem se Sumartinu po hodinové plavbě za necelých 33 kuna, projít se, dát obligátně skvělou kávu, travaricu nebo veliko točeno pivo, koupit nějakou blbost a zpátky na klidnej ostrov, za kouknutí stojí, ale bydlet se tam nedá.

Vlastní Sumartin je na delší procházku nebo auto, vždycky zaparkujete, projít městečko, dát pršut, pivko, nebo něco z místních vín, koupit co jste zapomněli doma a zpátky na Puntinac posedět u krbu nebo se projít.

Dubrovník je už na delší výlet, přejet trajektem do Makarské a pak 2,5 hodiny autem ale stojí to za to, je po válce krásně opravený a vzpomínka na starou pevnost ve Vás zůstane dlouho, na cestě zpátky nezapomeňte na poslední trajekt ať vám neujede, nepřeplavete a v sezóně nepřespíte, leda v autě.

Split - krásný cíl, trošku betonové město ale taky Diokleciánův palác a řada dalších památek z dob Řecka a Říma, nerad bych si hrál na průvodce, takže čtěte a vidět je co, pro potápěče místo, kde je umístěna barokomora, takže pozor.

Selca je městečko nad námi, krásné mramorové stavby, lékárna, zubař a lékař, banka a turistické info centrum, klid a pohoda je všudypřítomná.

K vlastnímu sportu v sezóně doporučuji spíše ranní a večerní hodiny, tavit se ve 40 stupních na kole není nejzdravější, ale i takové známe, nezapoměňte prosím na dostatek tekutin, zahrajte si u nás tenis, velký kanadský investor realizuje golfové mistrovské hřiště takže se můžeme těšit. Z vodních radovánek nabídneme možnost potápění, včetně potápěčských kurzů všech kategorií, od OWD až po DM kurzy. Půjčit si můžete kola. Z ostatního co dům dal, na všem se domluvíme.

Potápění je provozováno přes oficiální a 100% legální potápěčskou bázi Srefl d.o.o., potápíme se ze dvou lodí ve všech atraktivních lokalitách střední Dalmácie, zajišťujeme pro Vás plnění lahví a pro ucelené skupiny jsme schopnit připravit kompletní potápěčský program předem, který však může být ovlivněn aktuálním počasím.

Pro firmy nabízíme

možnost realizace kurzů a školení v libovolných termínech  s možností využití všech kapacit penzionu, včetně sportovního vybavení.

Zařídíme pro Vás jazykové kurzy a školení, kurzy OBP, marketingu, ekonomiky a rozvoje podniku, podnikové strategie, správné výživy, aerobiku, či libovolné další, na vše máme akreditované školitele. Můžete mít však své přednášející a náš penzion využívat pouze jako školící prostory.

Napijte se s námi vína,

Na našem ostrově Vám doporučujeme Plavac Bol.
Červené víno z oblasti Bol na ostrově Brač. Vyrábí se technologií, která se nezměnila tři století z odrůdy plavac malý, má 12% alkoholu, typicky lehce natrpklou chuť po švestkách a silně rozvinutý buket. Podává se při teplotě 17-18 stupňů ke specialitám z tmavého masa a sýrům, jako je livjanski sir. Na Zdraví.

Vlastní ubytování:

ubytovací cyklus je týdenní a začíná pátkem po 12.hodině s termínem uvolnění následující pátek v 9. hodin ráno, v ceně je ubytování a povlečení, úklid před nástupem do penzionu, mimo nádobí. Energie, voda a ubytovací taxa, neplatíte již nic navíc, pokud se samozřejmě nerozhodnete čerpat další služby např. půjčovné za kola atd... Odpadky během pobytu z apartmánu odnáší hosté, kontejner je cca 50 m od penziónu vpravo.

Na penzionu najdete vždy člověka od Feldera, který Vám pomůže se vším co je třeba, je jenom potřeba se zeptat, znáte to líná huba, holé ... .V apartmánech se chovejte, jako doma, šetřete prosím vodou, všechny státy v této oblasti jí mají málo a teprve, když není, poznáte, jak je vzácná. Večer se prosím bavte, ale tak, aby se mohli bavit i ostatní, krb na případná barbeque si rezervujte předem ať se potom neperete.

Pro větší skupiny jsme schopni pronajmout libovolně velikou ubytovací kapacitu pokud budeme mít tuto informaci v dostatečném předstihu.

Slevy viz tabulky

Fauna a flóra

Klasická středomořská, mikroklima odpovídá ostrovu Korfu, na ostrově nežijí volně žádní dravci, jedovatí hadi jsou naprosto vyjímeční, pozor hlavně na ježky v moři, ostny jsou skutečně křehké a rány rády hnisají, před penzionem však nejsou, stejně jako žraloci. Na volném moři máte šanci vidět delfíny, jinak kdo se dívá a umí to, má na co.

Závěrem, snad jenom popřát těm, co si chtějí užít sluníčka, moře a pohody ať již s přáteli, rodinou nebo kolegy z práce spokojenost, splnění jejich očekávání, příště nashledanou i dobro došli.

Se srdečným pozdravem Váš Don Felder

© 2019 Penzion Don Felder, EWE s.r.o. Ústí nad Orlicí - Webmaster

Goparking

Facebook - staňte se fanoušky