Nový trajekt Biokovo :-)

Nový trajekt Biokovo :-) Tak nám na ostrov jezdí další novej trajekt a flotila Jadrolinije je zase bohatší o jedno zcela nové plavidlo. Trajekt "Biokovo", který se od 23. července plaví na lince ze Splitu do Supetaru na ostrově Brači, byl vyroben v loděnicích ve Splitu a stál 9,75 milionů euro.
V posledních letech flotila tohoto největšího chorvatského přepravce značně omládla a nyní patří k nejmladším na světě. Jen za pět let přibylo do její rodiny jedenáct nových trajektů, z nichž sedm bylo vyrobeno v Chorvatsku (kromě "Biokova" ještě "Cres", "Supetar, "Sveti Krševan", "Marjan", "Hrvat" a "Juraj Dalmatinac") a další se ve splitské loděnici dokončuje.
Trajekt "Biokovo" má kapacitu 1200 cestujících a 138 vozidel, délku 87,60 m a šířku 17,50 m. Cestující jistě ocení klimatizovaný salón pro 800 cestujících a další moderní vymoženosti, jako jsou např. eskalátory z podpalubí a další. Pokud jde o technické parametry, má čtyři dieselové motora po 537 kW a rychlost 13 uzlů.
Trajektová linka Split - Supetar je druhou nejfrekventovanější linkou v počtu přepravených cestujících na chorvatském Jadranu (první místo již tradičně patří lince Zadar - Preko). V loňském roce bylo na této lince převezeno 1,3 milionu cestujících. Celkem bylo trajekty a loděmi přepraveno 11,9 milionu osob a 2,91 milionu vozidel.
Přeju krásný svězení a nezapomeňte na kapučíno a pelinkovač ze zelený flašky :-) čauec Vasa
Autor: Vasa E-mail: ravlyk@seznam.cz Datum: 09.08.2009 08:08:54 Zobrazeno: 3974x

Další zajímavé články:

© 2020 Penzion Don Felder, EWE s.r.o. Ústí nad Orlicí - Webmaster

Goparking

Facebook - staňte se fanoušky