Novosti od mora :-)

Novosti od mora :-) K moři patřej i neobvyklý úlovky a rybářská latina - večerní pohádky o tom, jakou kdo chytil rybu. V době digitálů každý rybář může svůj úlovek zvěčnit a nemusí se s kolegy hádat, kdo chytil větší kus.
Králem letošního léta asi bude podnikatel Žarko Šimič, který ulovil tuňáka o váze 301 kilogramů. Na fotografii tuňák vypadá jako žralok. Rybář měl štěstí - koupil si jednodenní povolenku a hned trefa do černého!
Dostat takovou rybu z vody nebyla žádná hračka. Společně s kamarádem Dubravkem s ní zápasili sedm hodin. K dispozici měli pouze malý, asi pětimetrový člun a pruty, žádnou speciální techniku. Tuňák, kterému se do salátu evidentně nechtělo, táhl člun hvarským kanálem až k ostrovu Brač.Všímáte, tak až Vás zatahá podobnej kousek u penzionu za nohu, nelekejte se :-) Tam se konečně unavil a rybáři jej mohli vytáhnout na břeh. Místní lidé prý ještě takového tuňáka nikdy neviděli.
Jistě víte, že mezi návštěvníky chorvatského pobřeží a jeho krásných ostrovů můžete narazit na známé osobnosti z celého světa. V těchto dnech je tu například král kuchyňského nádobí - pan Philip Zepter, vlastním jménem Milan Janković. Nejbohatší Srb si ve Splitu vyhlédl loděnici, kterou by chtěl koupit.
Podle jeho podnikatelského záměru by se ve Splitu měly vyrábět superluxusní jachty - od 30 do 160 metrů délky. Jednu takovou loď tady pro firmu Zepter International právě stavějí. Jestli panu Jankovičovi půjdou lodě od ruky tak jako hrnce, pak se stane jedním z nejbohatších lidí planety.
Už dnes se jeho majetek odhaduje na čtyři miliardy dolarů. Pan Zepter zaměstnává 120 tisíc lidí a má zastoupení ve 40 zemích světa. Žije v Monte Carlu ve vile Napoleona III. a jeho nádobí svého času požehnal dokonce i papež Jan Pavel II.
Mějte se, jo a na ostrově je horko kolem 33 stupňů, moře 27 výhled až do čtvrtka dobrej, potom mírné zhoršení na dva 2 dny a znovu Palermo, hezkou neděli fšem. Vasa
Autor: Vašek E-mail: ravlyk@seznam.cz Datum: 23.08.2009 08:08:33 Zobrazeno: 3049x

Další zajímavé články:

© 2020 Penzion Don Felder, EWE s.r.o. Ústí nad Orlicí - Webmaster

Goparking

Facebook - staňte se fanoušky