Pokud se budete při čekání na trajekt ve Splitu nudit

Pokud se budete při čekání na trajekt ve Splitu nudit můžete na suprovou výstavu. Právě totiž ve Splitu probíhá mimořádná výstava Franciska Goyi, na níž je představeno 92 jeho grafických děl ze sbírky Spolkového vysokého učení technického v Curychu. Výstava v Galeriji umjetnina potrvá až do 27. června letošního roku.
Vystavené grafiky tohoto slavného španělského malíře (1746 - 1828) charakterizují vývoj jeho umělecké tvorby, od raných prací až po společensky angažovaná díla z jeho posledního grafického cyklu.
Ředitel galerie při otevření výstavy zdůraznil, že se Split stává uměleckým střediskem Chorvatska. Goyova výstava jen potvrzuje, že má tato galerie, otevřená v loňském roce v nových prostorách, všechny předpoklady pro pořádání velkých výstavních projektů.
Galerie se nachází v ulici Kralja Tomislava 15, těsně sa severními hradbami Diokleciánova paláce. Otevírací doba je od úterý do soboty 11 - 19 hod., v neděli 10 - 13 hod., v pondělí a o svátcích je zavřeno.Ale bohužel, nahou Maju, kterou jsem žánrově vygoogloval, tam nenajdete i když je hezká :-)
Autor: Vasa E-mail: ravlyk@seznam.cz Datum: 30.05.2010 18:05:03 Zobrazeno: 3944x

Další zajímavé články:

© 2020 Penzion Don Felder, EWE s.r.o. Ústí nad Orlicí - Webmaster

Goparking

Facebook - staňte se fanoušky