Delfíni v Sumartinu :-)

Vašek Ravlyk, 12.9.2009 přečteno: 4530x

V pondělí 7.9. se přes hodinu poflakovala delfíní rodinka v sestavě táta, máma a díťa v Sumartinském zálivu.Poprvé se objevili u majáku, poté přepluli k molu u Dalmatina, následovala zátoka u pumpy a potom se pomalu kolem našeho pobřeží asi 15 metrů od molíčka před Felderem vydala směrem k ostrovu Hvar.Celou dobu si hráli nejen mezi sebou ale i koupajícími se lidmi z nichž někteří se vyděsili skoro k smrti.Naštěstí bez potřeby záchranných služeb.A tady je kousek citace z místního Selckého webu.
Mogu vam reći jednostavno su predivni, očarana je Martina Franjić, čitateljica 24sata, koja je u ponedjeljak snimila dupine u moru kraj Sumartina na Braču. Naša je čitateljica plovila u čamcu. Primijetila je u moru dupine. Bila je to cijela obitelj. Mama, tata i mala beba dupin plivali su u blizini našeg čamca. Čak su doplivali do nas, kružili i gledali u nas - rekla nam je Martina. Pretpostavlja da su se u taj dio došli hraniti zbog obilja sitne ribe u okolici Sumartina.

Až je příště potkáte,žádnej strach, jsou to naši kámoši, jenom prosím nesplést s velkým bílým nebo modravým :-) ahojky Vasa