Dobré ráno z Brače

Vašek Ravlyk, 10.9.2021 přečteno: 46x

Dnešní dobré ráno všem, přejí z Brače Polákovi

Jachty na Brači

Vašek Ravlyk, 7.9.2021 přečteno: 18x

Před penzionem nám večer zakotvil Andrej Melničenko, ruský oligarcha a miliardář, se svojí Sailing Yacht A.Jedná se o největší oplachtěnou motorovou jachtu na světě na vodu spuštěnou roku 2015 v Kielu.Designoval ji Philippe Starck. Po spuštění byla odlehčená přepravena do španělské Cartageny k dostrojení kde byla v roce 2017 slavnostně spuštěna. S délkou přes 142 metrů, výtlakem téměř 13 000 BRT a celkovému instalovanému výkonu hybridního pohonného soustrojí kolem 30 tisíc koňských sil, maximální rychlostí 39 km za hodinu a dosahem téměř 10 tisíc km patří k tomu nejdokonalejšímu a současně nejkrásnějšímu co se pohybuje po moři.Tři otočné karbonové stěžně vyrobili v Porthsmouthu, plnokarbonové automatizované plachty pak v USA.Registrovaná v Hamiltonu na Bermudách a nyní zdobí Jadran.Přejeme lodi hodně šťastných mil a asi jsme se všichni měli víc " učit " a "snažit" :-)
Díky za foto Tomášovi ,přejeme hezký pobyt na Brači a dobrou kuchyni u Joški and family V.

Podmínky pro cestování do Chorvatska k 24.7.2021

Vašek Ravlyk, 24.7.2021 přečteno: 177x

Cestující se na hranicích musí prokázat evropským digitálním certifikátem, takzvaným covidovým pasem. Ten musí obsahovat potvrzení o negativním výsledku PCR testu ne starší než 72 hodin, nebo antigenního testu, který nesmí být starší více než 48 hodin od odběru. Cestující mohou předložit také potvrzení o očkování (podrobnosti v infoboxu níže) nebo o prodělání onemocnění covid-19 v časovém intervalu 11 až 180 dní. Bezinfekčnost nemusí prokazovat děti mladší 12 let, pokud jejich rodiče nebo opatrovníci splňují podmínky vstupu.

Stále je doporučené, aby lidé před cestou vyplnili formulář EnterCroatia.
Podrobné podmínky pro příjezd očkovaných do Chorvatska

- U očkovacích látek od společností Pfizer/BioNTech a Moderna musí uplynout minimálně 22 dní od první dávky, maximálně pak 42 dní.

- U očkovací látky od společnosti AstraZeneca musí uplynout minimálně 22 dní od první dávky, maximálně pak 84 dní.

- U jednodávkové očkovací látky od společnosti Johnson & Johnson musí uplynout minimálně 14 dní od vakcinace.

- Potvrzení o ukončeném očkování nesmí být starší více než 210 dní.

- V případě prodělání onemocnění covid-19 a zároveň po aplikaci alespoň jedné dávky vakcíny také nesmí uplynout více než 210 dní od očkování.