Pokud se budete při čekání na trajekt ve Splitu nudit

Vašek Ravlyk, 30.5.2010 přečteno: 4749x

můžete na suprovou výstavu. Právě totiž ve Splitu probíhá mimořádná výstava Franciska Goyi, na níž je představeno 92 jeho grafických děl ze sbírky Spolkového vysokého učení technického v Curychu. Výstava v Galeriji umjetnina potrvá až do 27. června letošního roku.
Vystavené grafiky tohoto slavného španělského malíře (1746 - 1828) charakterizují vývoj jeho umělecké tvorby, od raných prací až po společensky angažovaná díla z jeho posledního grafického cyklu.
Ředitel galerie při otevření výstavy zdůraznil, že se Split stává uměleckým střediskem Chorvatska. Goyova výstava jen potvrzuje, že má tato galerie, otevřená v loňském roce v nových prostorách, všechny předpoklady pro pořádání velkých výstavních projektů.
Galerie se nachází v ulici Kralja Tomislava 15, těsně sa severními hradbami Diokleciánova paláce. Otevírací doba je od úterý do soboty 11 - 19 hod., v neděli 10 - 13 hod., v pondělí a o svátcích je zavřeno.Ale bohužel, nahou Maju, kterou jsem žánrově vygoogloval, tam nenajdete i když je hezká :-)