Nové muzeum ve Splitu

Vašek Ravlyk, 10.4.2011 přečteno: 3935x

Vloni na podzim otevřel chorvatský prezident Ivo Josipović specializované muzeum v Chorvatském hydrografickém ústavu ve Splitu, který se nachází v severozápadní části města, v lokalitě Poljud.
Chorvatský hydrografický ústav je specializovaná instituce, která uskutečňuje různé vědecko-výzkumné, rozvojové a odborné aktivity, sledující základní úkol, zajistit bezpečnou plavbu po Jadranu. Chorvatský prezident při otevření muzea ocenil činnost hydrografického ústavu, která se opírá o staletou tradici a který v průběhu své historie vyrostl v instituci sledující nejnovější technologické trendy, posiluje jadranskou orientaci Chorvatska a spoluvytváří předpoklady i pro další rozvoj hospodářství Chorvatska.
V muzeální sbírce jsou vystaveny dříve používané nástroje, přístroje, zařízení a další exponáty, které dokládají historii a činnost ústavu. Expozice je rozdělena do pěti celků: hydrografického, oceánografického, kartografického, informativního a vydavatelského. Prezentuje hydrografický ústav jako garanta průzkumu Jaderského moře a jako národního koordinátora bezpečnosti jadranské plavby.Takže zajděte mrknout :-) Vasa