Mramor na Brači

Vašek Ravlyk, 19.2.2012 přečteno: 5513x

Bračský mramor je světoznámý, Bílý dům,Diokleciánův palác, parlament ve Vídni ale i hotel Corinthia Panorama v Praze, to jsou místa, kde můžete vidět jeden z nejkrásnějších mramorů na vlastní oči.Proč ale tenhle článek ? No proto, že už naplno jede nový ekolom, který patří místnímu patriotovi Leo Trutaničovi se kterým nás pojí letité přátelství a například všechny přestavby na naší kuči dělá jeho stavební firma.A teď už pár řádek o jeho lomu.
Společnost "Těžba Selca " www.vadjenje-kamena.com - byla založena v roce 2003. rok. Zabývá se využitím architektonického a stavebního kamene v lomu Hum Petrada.
Lom se nachází na východní části chorvatského ostrova Brač, Hum kopec v obci vchodu. Leží na 350 metrů nad mořem, asi 600m od silnice národní číslo 113 odst. Supetar, Sumartin.
Ostrov Brač je světově proslulý pro své dlouhé tradici využívání architektonického a stavebního kamene.Důkazem jeho vynikající kvality a pověsti jsou některé ze světově nejznámějších staveb, postavené - Bílý dům ve Washingtonu, Diokleciánův palác ve Splitu, Nový palác ve Vídni, rakouský parlament, maďarský parlament, a mnoho dalších. "Těžba kamene Selca" navazuje na dlouhou tradici ekologicky udržitelného využívání jeho slavného kámene.Bude dodávat svým zákazníkům kvalitní materiál se stálým důrazem na udržitelný rozvoj, profesionalitu a dlouhodobou spolupráci se svými zákazníky.
No tak mu budeme držet palce a mimochodem, teď právě přestavuje apartmán číslo dva :-) čau Vasa