Wifi v Chorvatsku

Vašek Ravlyk, 25.7.2013 přečteno: 2167x

Ministerstvo cestovního ruchu Chorvatské republiky investuje 1,5 milionu kun do projektu "Hotspot Croatia", který umožní bezplatné bezdrátové připojení k internetu na nejfrekventovanějších lokalitách v turistických destinacích přímoří Chorvatska.
Ministerstvo vyhlásilo výběrové řízení, do něhož se přihlásilo se svými projekty 111 lokálních a regionálních samosprávných orgánů. Ve vybraných 75 obcích a městech bude do 1. července postaveno 269 přístupových bodů Wi-Fi (hotspots), přičemž polovinu nákladů zajistí samospráva a polovinu zaplatí ministerstvo. Přístupové body budou instalovány na frekventovaných místech letovisek, např. na hlavních náměstích, promenádách, poblíž autobusových a železničních stanic, v trajektových přístavech, marinách, na veřejných plážích apod. Lokality budou označeny zvláštním znakem.
Seznam lokalit bude uveden na stránkách Chorvatského turistického sdružení a Ministerstva cestovního ruchu.Tak uvidíme, jak to bude u nás ale riva v Makarské uspěla a bude pokryta, stejně, jako Bol. Tak zdar Vašek