Plitvická jezera

Vašek Ravlyk, 27.1.2015 přečteno: 2975x

Ideálním tipem na zastávku po cestě jsou Plitvická jezera. Nejstarší, největší a nejnavštěvovanější národní park Chorvatska, ale i nejnavštěvovanější atrakce v rámci celého Chorvatska i dubrovnické hradby jsou až na druhém místě. Jedinečný přírodní fenomén o rozloze 295 km2 je zapsán na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Tvoří jej soustava šestnácti terasovitých krasových jezer na řece Koraně, vzájemně propojených vodopády a kaskádami.
Národní park Plitvická jezera navštívilo v roce 2014 celkem 1,18 milionu návštěvníků. Nejvíce jich bylo z Německa, Itálie, Nizozemska a Francie. Ubytovací zařízení na území parku, k nimž patří zejména hotely Jezero, Plitvice a Bellevue a kemp Korana, evidují 230 tisíc noclehů.
Vstupné pro dospělého v červenci a srpnu stojí 180 kun, pro děti a mládež od 7 do 18 let 80 kun. V okrajových měsících (duben, květen, červen, září říjen) je vstupné levnější: pro dospělého 110 kun, pro děti a mládež 55 kun.Takže to po cestě naplánujte a zastavte se, stojí to opravdu za to.Na začátku sezóny, kdy je víc vody je zážitek ještě větší :-)) Vašek