Za plavky bude pokuta

Vašek Ravlyk, 1.6.2016 přečteno: 1603x

Chorvatům došla trpělivost s některýmii oděvními kreacemi turistů a začínají skupinově přijímat vyhlášky omezující pohyb turistů v plavkách v historických centrech měst. Zavedení vyhlášky oznámil Dubrovník už začátkem roku a zákaz nošení plavek či chození bez svršků má platit v celé historické části. Cedule, které mají ohraničovat takzvanou „slušnou zónu”, budou stát u třech vstupů do Starého města — u bran Pile, Ploče a Buža.
Kdokoli, kdo bude zákaz ignorovat, dostane pokutu až 2500 kun, což je v přepočtu zhruba 9000 korun.
Postihy hrozí i ve Splitu, protože podobnou vyhlášku zavedla i tato oblíbená dalmátská destinace.Stalo se tak v návaznosti na nedávný incident, kdy se skupina mladých turistů rozhodla proběhnout po promenádě Riva zcela bez plavek a skočit v přístavu do moře. Pozměňovací návrh v komunálním řádu byl přijat 17. května.
„Není dovoleno pohybovat se historickým jádrem města Split bez oděvu, části oděvu nebo v plavkách. Dohled provádějí komunální pracovníci a sankce jsou 500 kun na místě činu nebo 1000 kun při přestupkovém řízení,” uvedlo pro Novinky Turistické sdružení města Split.Takže v plavkách už jenom u moře anebo u nás na ostrově.Mějte se prima a u moře ahoj V.