Se psem do Chorvatska

Vašek Ravlyk, 19.2.2017 přečteno: 1746x

Pokud chcete na dovolenou do Chorvatska cestovat i se svým psím miláčkem, před cestou se ujistěte, že splňuje všechny podmínky pro vpuštění na hranice Chorvatska. Aby pes mohl na území Chorvatska, musí mít tetování nebo čip. Aby tato skutečnost byla prokazatelná, musí být doložen pas, ve kterém je zapsáno veškeré povinné očkování. Očkování musí být nejméně 3 měsíce před plánovaným vstupem na území Chorvatska.
Jestli však vlastníte bojového nebo služebního psa (pitbullteriér, stafford teriér, rotvajleří, němečtí a belgičtí ovčáci a jejích kříženci), tak ten musí být navíc registrován v evropské databázi (FCI).
Co se týče volného pobíhání psů, je v Chorvatsku nutno dodržovat platnou vyhlášku Chorvatské republiky. Dle této vyhlášky můžou psi volně pobíhat pouze na místech vyhrazených k tomu účelu (především parky a volná prostranství, v kterých je přímo vyznačena možnost volného pobíhání). Na ostatních místech musí být psi na vodítku a bojová a služební plemena musí mít i náhubek.
Pokud jde o koupání psů v moři – není to povolené na městských plážích. Jiné to je u pláží, kde je to přímo napsané na cedulích. Takže pokud chcete svého miláčka nechat vykoupat v moři, určitě doporučujeme vyhledat nějakou opuštěnou pláž, kde si i Váš pes může zaplavat a nebude Vám hrozit postih.