Podzim v Chorvatsku

Vašek Ravlyk, 31.10.2017 přečteno: 1333x

Minulý týden jsme strávili na Brači a dovolím se podělit o pár postřehů, které mě zaujaly nebo dokonce překvapily.
Cesta : opět suverénně nejhorší byla cesta Českem do Mikulova. Rakousko včetně Vídně skvěle průjezdné, všechny opravované úseky jsou otevřené,pokračují od Vídně dál k Poysdorfu, takže se můžeme těšit.Slovinci finišují, hranice fungují a chorvatská dálnice standartně bezproblémová.Trajekty fungují dle plavebních řádů.
Na ostrově : počasí klasický teplý podzim, ve stínu kolem 20-23 stupňů, voda 21, přes den na kraťasy a triko, večer do konoby s mikinou nebo hodně Pelinkovače.
Překvapivě hodně turistů, Jurica v Dalmatinu měl večer plnou hospodu, včetně otevřeného mola.To se ještě nikdy na zlomu října a listopadu nestalo.Na jídelníčku plný sezónní standart, včetně gavuna,chobotnic,lignji, makrel, srdelí... prostě všechno.
Probíhá sklizeň oliv, takže ostrované tráví veškerý čas mezi olivovníky a úrodu čekají slušnou.
Sezónu hodnotí všichni, jako nadprůměrnou až vynikající.
Dozrávají mandarinky, citróny, fíky už polosuché, pomeranče ještě nejsou.
Chorvatsko se připravuje na vstup do eurozóny,snižuje hladinu státního sluhu a zafixují kurz kuny k euru.
Rozhodli jsme se, že na příští sezónu revitalizujeme a kompletně znovu vybavíme apartmány číslo 3 a 4.Nechte se překvapit.
Přeji všem hezký a alespoň trochu slunečný podzim.Pokud Vám bude skutečně smutno, vyrazte za ním.Žánrovou fotkou z vyplutí rybářů všechny zdravím a budu se na Vás těšit u nás na DF. Vašek