Abramovič zase na Jadranu

Vašek Ravlyk, 29.5.2021 přečteno: 817x

Když přijede bohatý Rus do Chorvatska je vždycky velká show. Stejně tak u pravidelného návštěvníka Romana Abramoviče.Jeho Eclipse jsem viděl na vlastní oči již poněkolikáté a jde vždycky o mimořádný žážitek. Nyní se megajachta pohybuje kolem Mljetu. A tady velké přípravy, bodyguardi na molu, cyklistická přilba v chladícím boxu,osobní servis mnoha nohsledů. Tak vypadá projížďka na kole jednoho z nejbohatších lidí světa Romana Abramoviče, který pobývá na své 538 stop, což je asi 165 metrů dlouhé jachtě Eclipse na vodách Jadranu.
Jeho loď, patří k největším a také nejluxusnějším na světě s výbavou, k níž patří i protiraketové systémy, a pozor není v zátoce Sobra na ostrově Mljet žádnou zvláštností.
„Jezdí sem už několik let a vyjížďky na kole patří k jeho oblíbené činnosti, ovšem jinak se na pevnině moc nezdržuje,“ říká jeden z místních obyvatel.
Miliardářova cyklistická vyjížďka byla klasickým bezpečnostně logistickým manévrem. Nejprve připlul větší motorový člun - katamarán,který přivezl karbonová kola pro Abramoviče a jeho suitu. Po vyložení bicyklů na molo vystoupila i osobní ochranka.
Jeden z mužů, prošel a zkontroloval několik set metrů nábřeží. Teprve pak, zhruba po dvou hodinách připlul menší motorový člun, který přivezl poslední cyklistickou přilbu v chladícím boxu, a následně vystoupil Abramovič.
V černém dresu se světlými pruhy vzápětí v čele malého pelotonu odjel.
Současně s ním odkotvila jeho jachta, která pluje pod vlajkou Bermud, ale i další zhruba padesátimetrová loď kotvící opodál, která podle místních také patří do miliardářovy flotily. Na majitele pak, jako obvykle, pluli čekat do některé z ostrovních zátok.Doufejme, že se mu cyklovýlet líbil a přijede zase.Mějte se a od příštího týdne to půjde na Brač už celkem snadno, tak neváhejte a vyrazte. Vašek