Jachtařský průvodce

Vašek Ravlyk, 16.11.2012 přečteno: 3218x

Projekt "NauTour" má posílit turistický potenciál dubrovnické oblasti a černohorského pobřeží jako jachtařských destinací a ukázat jedinečné turistické, kulturní a přírodní hodnoty obou regionů.
Projekt v hodnotě 452 isíc eur financovala Evropská unie z programů předvstupní pomoci v rámci projektů přeshraniční spolupráce Chorvatska a Černé Hory.
Z chorvatské strany jsou do projektu zapojeny - Chorvatský hydrografický ústav, Ministerstvo námořnictví, dopravy a infrastruktury a Dubrovnická univerzita, z černohorské strany pak: Hydrometeorologický ústav Černé Hory , Národní turistická organizace Černé Hory , Správa námořní bezpečnosti a Marina Porto Montenegro z Tivatu.
V rámci projektu vznikla webová stránka www.nautour.info, která je určena především jachtařům, ale i ostatním návštěvníkům jižního Jadranu. Jsou tu základní informace o obou regionech, informace pro jachtaře, předpisy pro vstup a plavbu, přehled marin a možných aktivit a mapy. Autoři z Chorvatského hydrografického ústavu vytvořili jedinečného průvodce po pobřeží a ostrovech: od poloostrova Pelješac na severu, přes ostrovy Korčula, Lastovo, Mljet, Elafitské ostrovy, Dubrovnické přímoří, boku Kotorskou, Budvanskou riviéru, okolí přístavního města Baru až po město Ulcinj na jihu. Zpracovali třináct doporučených tras, z nichž pět je určeno pro jachty, čtyři pro menší motorové jachty a čtyři pro velké jachty, vždy ve variantách pro třídenní, sedmidenní a čtrnáctidenní plavbu. Itineráře doplňují mapky a obrázky. V přehledu lokalit lze najít popis zajímavých míst a doporučených zastávek, včetně možností kotvení a praktických rad pro jachtaře.
Dalším výsledkem projektu "NauTour" je vydání tištěné publikace v chorvatském, černohorském a anglickém jazyce, která obsahuje doporučené trasy a dalšími informace uvedené v internetové verzi. Jachtařům bude tento průvodce bezplatně k dispozici nebo si jej mohou stáhnout ve formátu pdf na stránkách www.nautour.info.
Každá podobná zpráva potěší, tak ahoj :-) V