Chorvatská nej :-))

Vašek Ravlyk, 2.9.2022 přečteno: 412x

Těžko budete hledat někoho, kdo by Chorvatsko ještě nenavštívil. Stačí překonat tisíc kilometrů a jste u moře! Stálice mezi prázdninovými destinacemi Čechy dostává neustále a bylo to tak i letos. Nejen kvůli dostupnosti autem, slunečnému podnebí a průzračnému moři, ale také pro mnohé přírodní rezervace a dokonalá historická centra měst.
Kdo by neznal národní park Krka s překrásnými vodopády, Plitvická jezera, přístav a historické centrum Dubrovníku a Trogiru, čerstvé ryby, sladko-slané sýrové rohlíky nebo smetanovou zmrzlinu, která je vám servírovaná někdy i s představením. Takových zážitků bych vyjmenoval celý seznam. Připravil jsem pro vás pár fakt, které jste o Chorvatsku možná ještě neslyšeli. A našel jsem jich hned několik. Pusťme se do nich.
Chorvatsko, to není jenom pevnina. Kromě nejoblíbenějších pevninských letovisek jako jsou Split, Dubrovník, Pula, Zadar, Umag nebo Makarská riviéra máte v této zemi k dispozici více než tisícovku ostrůvků, ostrovů a souostroví. Díky tomu má země jedno z nejčlenitějších pobřeží světa.
Počtem hodin, ve kterých uvidíte v Chorvatsku slunce na obloze, sbalí do kapsy dokonce i takovou zemi, jako je australské Sydney. Slunce se na obloze udrží téměř tři tisíce hodin.
Spojte obě nej dohromady a navštivte například ostrovy ze všech nejslunnější, Brač a Hvar. Příjemně si na nich odpočinete navíc i mimo sezónu.Takže honem naplánujte podzimní dovolenou. Další nej přijdou příště, hezký konec léta třeba na Brači přeje Vasa