Superjachta v Dubrovníku !!

Vašek Ravlyk, 10.8.2009 přečteno: 4468x

Kdo z Vás se teď zastaví v Dubrovníku uvidí neobvyklou jachtu, která kotví ve starém přístavu.Jde o superjachtu ruského miliardáře Andreje Mělničenka. Vypadá jako by šlo o rekvizitu ze science-fiction filmu, ale je opravdová. Pohání ji dva motory MAN o síle 12 tisíc koní. Její příď je ostrá jako čepel – to aby jachta mohla prorazit arktický led. 199-ti metrový kolos má také v zadní části vlastní kotviště rychlých člunů. Na palubě jsou dva bazény, jeden heliport pro vrtulníky, sto reproduktorů a 15 plazmových televizí, které vypadají jako zrcadla. Na takové lodi už by se dal uspořádat slušný večírek. Miliardář Mělničenko měl na konstruktéry hodně požadavků - hlavní zněl, aby jeho jachta byla delší než loď jiného ruského miliardáře – Romana Abramoviče. A to se mu povedlo. Jachta je dlouhá 119 metrů a jmenuje se jednoduše A – podle prvního písmene jména Mělničenkovy manželky – srbské modelky Aleksandry Nikolićové.
Ceny pohonných hmot zůstávají bez dramatických výkyvů
U největšího chorvatského výrobce a prodejce – u firmy INA – koupíte litr benzínu EUROSUPER 95 za 7,44 a EURODIZEL za 6,67.
Na Jadranu bude zítra převážně pěkné, slunečné počasí s teplotami od 30 stupňů na Istrii do 31 v Dubrovníku. Slunce si užijete zejména v dopoledních hodinách. Odpoledne přijde mírná oblačnost a na severním Jadranu jsou možné i bouřky.
Teplota moře se pohybuje od 23 do 26 stupňů.
Mějte se a čauec Vasa