Nový aquapark nad Splitem

Vašek Ravlyk, 7.11.2010 přečteno: 3974x

Na jaře příštího roku se začne stavět v Dugopolji nad Splitem,tam kde sjíždíte z dálnice, první velký aquapark v Chorvatsku. Bude to tutovej ráj pro malé a velké, vybudovaný na ploše 120 000 m2. Jen vodní plocha bude zaujímat kolem 6 000 m2. Budou ji tvořit bazény různých velikostí, např. bazén s vlnobitím, pro dospělé bazén s vodními masážemi, pro děti tematicky zaměřené bazény s hrami, dále klidná řeka i peřeje. Návštěvníky tu bude čekat několik toboganů, z nichž nejvyšší bude vysoký 24 metrů, multifunkční sportovní terény aj. Samozřejmostí bude fitness a wellness centrum, obchod se sportovními potřebami, ambulance, plavecká škola a řada gastronomických zařízení: bary, kavárny, restaurace a další a další.
Celý areál bude otevřen od května do září a zbývající část roku bude v provozu jen jeho část, např. noční bary a restaurace.
Dugopolský aquapark bude široko daleko novinkou, a tak se jistě stane cílem velkého počtu zájemců. Počítá se s návštěvností přibližně 4 000 osob denně. U aquaparku bude proto pamatováno na rozsáhlé parkoviště o kapacitě 800 parkovacích míst pro automobily a 50 míst pro autobusy.
Firma Margaritum, která je investorem tohoto již několik let plánovaného projektu, získala v září stavební povolení. Nyní vede jednání ohledně financování, ale se získáním úvěrů by prý neměla mít problém. Pokud obec Dugopolje dostojí svému závazku a vybuduje potřebnou komunální infrastrukturu, nestojí nic v cestě zahájení výstavby příští rok na jaře. První návštěvníky má uvítat v roce 2012.Takže se budeme všichni těšit, máme další velkou atrakci na dostřel :-) hurá, velkej námět na výlety z Brače nebo po cestě tam nebo zpátky ahojky Vasa