Leden na Brači anebo když klid a krása spojí své síly :-)

Vašek Ravlyk, 19.1.2024 přečteno: 198x

Zatímco mnozí vyhledávají exotické destinace, leden na Brači nabízí jedinečný pohled na krásy této chorvatské perly. Očekávejte klidné pláže a klidné uličky bez davů turistů. V tomto měsíci kvetou na Brači kytičky, létají včely a čmeláci, tráva je do pasu, mají vlastní salát a ředkvičky, prostě místní flóra a fauna žije s prvky, které nejsou viditelné v žádném jiném období.

Teploty vzduchu v lednu jsou mírné, kolem 10-15°C, pokud je jasno je v noci chladno, přes den teplo, při jugu prší a je teplo, zkrátka ideální pro procházky po malebných městečkách a prozkoumávání kulturních památek, jako je Zlatni Rat nebo klášter Bol, Blaca, Vidovka, Milna..... Teplota moře je pro mne osobně osvěžující, tzn. kolem 14-15 stupňů u hladiny, jinak ale nabízí lednová atmosféra jedinečný zážitek pro odvážnější vyznavače vodních radovánek.

Leden na Brači není jen o přírodě, ale také o autentickém kulturním zážitku. Místní obyvatelé v tomto období zpřístupňují své kavárny a restaurace s tradičními pokrmy, což vám umožní ochutnat pravou chorvatskou kuchyni bez rušivého shonu. A pokud jste příznivci klidné atmosféry, můžete zažít unikátní spojení chorvatských tradic s vůní Jaderského moře.

Leden na Brači znamená spojení s místní kulturou, přírodou a klidem, což vytváří nezapomenutelný zážitek pro ty, kteří hledají něco mimo hlavní sezónu. Tento měsíc vytváří intenzivní zážitky pro ty, kteří si chtějí užít jedinečnou krásu této chorvatské perly s minimem lidí a maximem autentičnosti.Budeme se na vás těšit ! Vasa

Chorvatsko 2024

Vašek Ravlyk, 8.1.2024 přečteno: 200x

Pozdrav pro všechny v těchto mrazivých dnech a nutná informace o sezóně Dona Feldera v roce 2024. Objednací kalendář se objeví na stránkách 24.ledna a pár základních informací již nyní. Přes vysoký zájem v sezóně minulé, která byla počtem přenocování druhá nejvyšší od roku 2002 ponecháme ceny pro 2024 v původní výši. Doufám, že to je v novém roce dobrá zpráva, systém týdenních cyklů pátek-pátek zůstane také zachován, wifi bude rychlejší, kola, koloběžky, kajaky, grily a česká TV zůstávají.Užívejte zimy,těšte se na sluníčko a nebojte, přijde, jako vždycky.Moc vás všechny zdravím a budeme se na vás všechny těšit u nás na Brači. Vašek

Spearfishing v Chorvatsku, to je kombinace tradice a úžasného podmořského dobrodružství

Vašek Ravlyk, 2.12.2023 přečteno: 283x

Chorvatsko, s jeho rozsáhlým pobřežím a křišťálově čistými vodami, nabízí skvělé podmínky pro spearfishing, což je metoda lovu ryb harpunou na nádech. Tato tradiční a dobrodružná aktivita spojuje dovednosti, respekt k přírodě a vášeň pro moře. Podívejme se na svět spearfishingu na Jadranu.
Spearfishing má v Chorvatsku hluboké kořeny. Místní rybáři po staletí využívali tuto metodu k zajištění potravy a udržitelného rybolovu. Dnes se spearfishing stal oblíbeným sportem, který spojuje tradici s moderními technikami.
Chorvatsko nabízí ideální podmínky pro spearfishing a jeho různorodé podvodní scenérie činí spearfishing neuvěřitelně atraktivním.

Ostrov Vis, Hvar i Brač: S podmořskými jeskyněmi, útesy a rozmanitým mořským životem jsou oblíbeným místem pro spearfishing.

Ostrov Lastovo: Klidné vody kolem Lastova poskytují ideální podmínky pro lovení ryb harpunou.

Pobřeží Dugi Otok: Toto místo je známé svými útesy a výskytem velkých ryb, což činí spearfishing nezapomenutelným zážitkem.

Při spearfishingu v Chorvatsku můžete narazit na pestrou škálu mořského života. Od běžných ryb až po okouzlující korály – každý ponor přináší nový podmořský svět k objevení.
Pro ty, kdo chtějí zažít spearfishing s průvodci, jsou k dispozici místní odborníci. Instruktoři nejen poskytují rady ohledně techniky a bezpečnosti, ale také sdílejí své znalosti o místních podvodních podmínkách.
V rámci udržitelného rybolovu a péče o životní prostředí je respekt k přírodě klíčový. Lov ryb harpunou by měl probíhat s maximálním ohledem na ekosystém a místní zákony o rybolovu.
Spearfishing vyžaduje nejen dovednosti freedingu, ale i dodržování bezpečnostních pravidel. K tomu patří vhodné vybavení, povolení a vhodné podmínky pro potápění a vzájemná komunikace mezi členy týmu.
Pro získání konkrétních informací o povolenkách pro spearfishing v Chorvatsku kontaktujte třeba následující úřady:
Ministerstvo zemědělství, ribarstva i ruralnog razvoja (Ministerstvo zemědělství, rybolovu a venkova):
Webová stránka: Ministarstvo poljoprivrede
Tato instituce se stará o řízení a regulaci rybolovu v Chorvatsku.

Lokální Rybářské Úřady:
Každá oblast může mít své vlastní rybářské úřady nebo organizace, které vydávají povolenky.
Můžete se zeptat na místních rybářských sdruženích nebo turistických informačních centrech na konkrétní údaje.

Turistické Informační Centrum:
Turistická kancelář může poskytnout informace nebo vás nasměrovat na správný úřad pro získání povolení.
Spearfishing v Chorvatsku není jen aktivita, ale dobrodružství spojující tradici, vášeň k moři a úctu k přírodě. S krásnými vodami Jadranu a poutavým podmořským světem se spearfishing v Chorvatsku stává nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo miluje moře a dobrodružství.
Takže kurz freedingu a můžete se do toho pustit :-) a nebojte se, vy toto moře svojí harpunou nevydrancujete ! Vasa